اخبار و رويداد ها

  سبك تغذيه غلط، ناكارآمدي اجتماعي را در پي دارد

سبك تغذيه غلط، ناكارآمدي اجتماعي را در پي دارد

رییس کمیسیون بهداشت و سلامت شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: سالانه میلیاردها دلار از درآمد کشور از طریق ضایعات غذایی، هدر می رود که این میزان حدود 60 درصد درآمد نفتی کشور است.
به گزارش واحد رسانه شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان، دکتر غلامحسین صادقیان در آیین افتتاحیه نمایشگاه صنایع منتخب و برتر غذایی، آشامیدنی و بهداشتی استان اصفهان که صبح امروز با حضور مسوولان و تولیدکنندگان در محل نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان واقع در پل شهرستان، آغاز به کار کرد، افزود: با توجه به محدود بودن منابع آبی، این حجم از ضایعات غذایی و کشاورزی غیر قابل اغماض است و به تأمل و تعمق جدی سیاست گذاران و متولیان اصلی این حوزه نیاز دارد.
وی به نقش تغذیه سالم و فرآورده های این حوزه در کاهش این میزان ضایعات اشاره داشت و عنوان کرد: بر اساس گزارش سازمان خوار و بار جهانی، شاخص های امنیت غذا، ایمنی غذا و دانش تغذیه در ایران در سطح خوبی قرار دارد اما از نظر بهره وری غذایی دچار مشکل و ضعف هستیم.
وی از چندگانگی متولیان بخش تغذیه به عنوان یکی از معضلات این حوزه یاد کرد و گفت: تعدد متولیان، مشکلاتی را برای تولیدکنندگان و مردم ایجاد کرده و دولت باید با ایجاد یک سازمان واحد نظارت بر ایمنی غذا، این مشکل را حل کند؛ چراکه در حال حاضر هر متولی، سیاست های خاص و متناقض با دیگری را اتخاذ می کند.
صادقیان افزود: رواج یافتن سبک غلط تغذیه و فرهنگ آن می تواند ناکارآمدی اجتماعی را در پی داشته باشد چراکه معضلات جسمی و روانی را برای افراد ایجاد می کند  و این امر، قدرت پویایی و اثربخشی اجتماعی آنان را سلب خواهد کرد.
این عضو شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار داشت: شورای شهر دغدغه زیادی در موضوع سلامت دارد و برای اولین بار با استقرار مسوولین فنی دامپزشکی و کارشناسان بهداشت محیط در فروشگاه های کوثر و همچنین نمونه برداری از میزان باقی مانده سموم و فلزات سنگین در محصولات ارایه شده در میادین میوه و تره بار شهرداری اصفهان، اقدامات زیادی در این حوزه انجام داده است.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر