اخبار و رويداد ها

  معاون غذا و داروي دانشگاه علوم پزشكي اصفهان اعلام كرد: نقش پر رنگ سبك تغذيه بر افزايش بيماري هاي غيرواگير

معاون غذا و داروي دانشگاه علوم پزشكي اصفهان اعلام كرد: نقش پر رنگ سبك تغذيه بر افزايش بيماري هاي غيرواگير

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: طبق آمار سازمان بهداشت جهانی، امروزه نقش مستقیم تغذیه در شیوع بیماری های غیر واگیر 50 درصد است که طبق پیش بینی این سازمان، تا سال 2020 به 57 درصد افزایش می یابد.
به گزارش واحد رسانه شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان، دکتر عباس جعفریان در مراسم افتتاحیه نمایشگاه صنایع منتخب و برتر غذایی، آشامیدنی و بهداشتی استان در جمع تولیدکنندگان محصولات غذایی و مسوولان افزود: معضل اصلی سلامت جهان، امروز بیماری های غیرواگیر است که در اثر سبک و شیوه زندگی غلط مردم جهان افزایش می یابد.
وی به نقش تغذیه در کاهش این معضل جهانی اشاره داشت و ادامه داد: این نمایشگاه در راستای ارتقای فرهنگ سلامت و آگاه سازی مردم و شهروندان برگزار شده است.
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اضافه کرد: استان اصفهان در زمینه تولیدات غذایی، سخت گیری های نظارتی زیادی را اعمال می کند که همین امر باعث شده سطح کیفی تولیدات غذایی اصفهان در مقایسه با دیگر استان ها بسیار بالاتر باشد.
جعفریان اعلام کرد: امروز مردم باید از محصولاتی استفاده کنند که نشانگرهای رنگی آن ها بیشترین علامت سبز و کمترین علامت قرمز را داشته باشد. همچنین در این نمایشگاه محصولاتی که دارای غنی سازی خاص، استاندارد ویژه، کیفیت عالی و امتیاز ارزیابی بالا هستند، معرفی می شوند تا مقایسه و اطلاع رسانی مردمی به خوبی صورت گیرد.
وی با اشاره به شعار روز جهانی غذا در سال جاری گفت: شعار امسال، " آب و هوا در حال تغییر است، کشاورزی و غذا نیز باید تغییر کند" اعلام شده که شعار ملی ایران نیز بر همین مبنا انتخاب شده و شعار " اصلاح الگوی تغذیه، حفظ و ارتقای سلامت" تعیین گردیده است.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر